Kolorowanki

Przychodzi w życiu dziecka taki czas, że interesuje się ono kolorami. Z wielkim entuzjazmem chwyta za kredki, ochoczo macza pędzel w farbie. To idealny okres, aby pociecha poznała, czym są kolorowanki dla dzieci.

Jakie zalety mają kolorowanki dla dzieci?

Każdy człowiek wie, czym są kolorowanki. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele mają one plusów. Głównym ich walorem jest to, że są tanie i łatwo dostępne. Kolorowanki można kupić w prawie każdym kiosku czy sklepie i nie trzeba wydać na nie wielkiej kwoty. Przyjemność dziecka z kolorowania jest zaś nieporównywalnie większa w stosunku do ceny tego produktu. Zaletą jest również to, że kolorowanki rozwijają małą motorykę. Usprawniona koordynacja na linii ręka-oko ma ogromne znaczenie, zwłaszcza na etapie edukacji szkolnej. Kolorowanie ćwiczy też cierpliwość. Maluszki często denerwują się, gdy wykraczają poza linie, jednak szybko robią postępy.

Jakie kolorowanki dla dzieci warto kupić?

Wybór wśród malowanek dla dzieci jest w ostatnich latach bardzo duży. Jeszcze kilka lat temu prym wiodły kolorowanki tradycyjne, czyli papierowe, pod postacią zeszytu. Obecnie dostępne są również kolorowanki w formie dużej rolki, którą można rozwinąć np. na podłodze. Takie rozwiązanie pozwala aktywnie uczestniczyć w kolorowaniu wielu dzieciom jednocześnie, dzięki czemu można uniknąć kłótni. Tego typu malowanki można malować kredkami, pisakami, bądź farbami. 

Dla najmłodszych użytkowników polecane są kolorowanki wodne. Mogą występować w postaci zeszytu. Wówczas koloruje się je pędzlem zamaczanym w wodzie. Na początek przygody z kolorowankami lepsza będzie wersja z grubego i trwałego kartonu. W zestawie dołączony jest specjalny pędzelek lub pisak, do którego wlewa się wodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie wylewa cieczy wokoło. Gdy malec przejeżdża mokrym pędzlem po obrazku, ten nabiera kolorów, co wprawia pociechę w zachwyt. Po wyschnięciu kolor zanika i można zacząć całą zabawę od początku. Należy mieć na uwadze, by kolorowanki nie były nadmiernie zmoczone, gdyż powoduje to ich zniszczenie.

Kolorowanki gwarantujące niezapomnianą zabawę dla dzieci

Kolorowanki zawsze sprawdzą się jako atrakcyjne formy zabawy dla dzieci. Zresztą pociechy bardzo je lubią. Za każdym razem są gotowe wziąć przybory do rysowania i zacząć twórczą przygodę, dlatego najlepiej jest im to zapewnić.

Kreatywne zestawy gwarantujące wiele radości

Fantastyczne w kolorowankach jest to, że nie są wymagające ani drogie. Można je dostać za niewielkie kwoty, położyć na stole lub na podłodze, sięgnąć po odpowiednie przybory i od razu zacząć rysowanie i malowanie. To wszystko. Tak niewiele a tyle radości. Poza tym kolorowanki dają możliwość twórczego wyrażania się dzieciom, które rozwijają swoją kreatywność, jak i przydatne umiejętności. Dlatego są one tak bardzo popularne, a pociechy za każdym razem cieszą się na ich widok.

Wśród wielu takich zeszytów, które mamy w domu znalazły się te z serii “CzuCzu. Dłuuugie kolorowanki”. Jak już sama nazwa wskazuje, ma się w ich przypadku do czynienia z większymi formatami – mają one prawie metr długości po rozłożeniu. Są to wersje harmonijkowe, które się rozkłada, a po zakończeniu kolorowania można je złożyć do wygodnych rozmiarów. Ich tematyka jest bardzo ciekawa – kosmos, dinozaury, las, pojazdy, syrenki, wróżki i wiele innych. Czyli wszystko to, czym fascynują się dzieci lub z czym mają do czynienia. Znajdzie się coś ciekawego zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Plusem jest także to, że poszczególne książeczki skierowane są do pociech w różnym wieku. Dzięki temu można wybrać coś dla tych najmłodszych i nieco starszych.

Radość z kolorowania i efektów tej czynności

Regularnie pojawiają się u nas kolorowanki w księgarni z tej serii. Moje dziecko uwielbia ich duże formaty i cieszy się, kiedy może wypełniać obrazki, robiąc to na podłodze. Książeczki mają fantastyczne rysunki, które prezentują się cudownie pod kątem wizualnym, kiedy już zostaną pokolorowane. Dodatkową atrakcją są kreatywne i edukacyjne zadania. Rozwiązywanie ich może sprawić dziecku również wiele radości. Warto też uczestniczyć z nim we wspólnej zabawie. Jest wtedy raźniej i weselej. Najlepiej sięgnąć po te kolorowanki i sprawdzić to osobiście.

Kolorowanki – najlepszy przyjaciel dziecka?

Kolorowanki (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html) to można powiedzieć, ponadczasowy element  wyprawki każdego dziecka. Pamiętają je nasi dziadkowie, rodzice, my sami oraz nasze dzieci. Jednak jak kiedyś wszystkie kolorowanki wyglądały tak samo, tak teraz można w nich dosłownie przebierać. Do czego się one dzieciom przydają i jakie propozycje są warte uwagi?

Po co dzieciom kolorowanki?

Kolorowanki spełniają bardzo ważne funkcje w rozwoju dziecka. Pomagają w “wyrobieniu ręki”, wzmacniają zdolności manualne i motoryczne. Pozwalają kontrolować narzędzie jakim jest kredka, uczą precyzji i dokładności oraz cierpliwości. Kolorowanie jest więc ważnym i potrzebnym sposobem spędzania czasu przez każdego malucha.

Kolorowanki dla dzieci – jakie wybrać?

Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo przeróżnych kolorowanek dla dzieci. Wybór jest ogromny, dlatego rodzice mogą często czuć się zagubieni. Oto parę propozycji wartych uwagi:

– “Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury” – przepiękna kolorowanka stworzona przez światowej klasy ilustratora Kerby Rosanes z obrazkami zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zachwyca detalami i pięknem rysunków.

– “Maluj z Gustavem Klimtem” – super opcja dla małych artystów. Kolorowanka prezentuje najsłynniejsze prace malarza oraz zawiera wiele dodatków: naklejki, rozkładany plakat i inne zabawy plastyczne.

– “Fantastyczne zwierzęta. Magiczne stworzenia” – kolorowanka dla małych i dużych fanów Harry’ego Pottera. W środku mnóstwo fantastycznych zwierząt do odkrycia, a dodatkowo kadry i cytaty z filmu.

Kolorowanki dla dorosłych?

Od paru lat kolorowanki nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Obecnie bardzo popularne stały się kolorowanki dla dorosłych. Obniżają one stres, pozwalają się zrelaksować i oderwać myśli od codziennych obowiązków. Pozytywnie wpływają na nastrój i wyciszają. Świetnie też pomagają skupić się na przykład podczas nauki lub słuchania wykładu.

 

Kolorowanki to hit od wielu już lat! Świetnie sprawdzają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Rozwijają kreatywność i często są po prostu pomysłem na miłe spędzenie czasu.